קריית עקרון
קריית עקרון

קריית עקרון

מועצה מקומית השוכנת דרומית-מזרחית לרחובות, סמוכה למזכרת בתיה. צרו קשר לקביעת סיור בנכסים.

קרית עקרון

קרית עקרון היא מועצה מקומית, ממוקמת מזרחית לרחובות וצמודה אל מזכרת בתיה. עוד גובלים עם קרית עקרון הם- גני יוחנן, כפר ביל"ו, בית אלעזרי, ברנר.

קרית עקרון הוקמה בשנת 1948 על חורבותיה של הכפר עאקיר. תחילה הוקמו על חורבות הכפר המעברות 'עקיר' ו'גבעת ברנר'. הם קלטו עולים ממדינות שונות. בשנת 1961 הוכרז איחוד המערבות ביחד עם כפר עקרון כמועצה מקומית. נכון לשנת 2021 מתגוררים בה כ- 11,000 תושבים.

בשטחי המועצה ממוקם אחד מהמרכזים המסחריים הגדולים בישראל- ביל"ו סנטר בצומת ביל"ו. ניתן למצוא שם חנויות אופנה, אלקטרוניקה, כלי בית, הנעלה, בתי קפה ומסעדות ואף מתחמי בילוי לילדים. המרכז נמצא על כביש 411, כאשר מצידו השני של הכביש מתפתח מרכז מסחרי עקרון 2000.

בקרית עקרון מספר בתי ספר ובנוסף בקרית עקרון פועל מתנ"ס שבשבט המקיים עבור התושבים אירועי תרבות ואירועים ברוח היהדות. כך למשל במהלך חגי ישראל המתנ"ס מקיים אירועים כמו תחפושוק- מסיבת החלפת תחפושות קהילתית, אירועי קהילה מטיילת ועוד.

ב- 2003 יזמה הממשלה תוכנית לאיחוד של ישובים וביניהם קרית עקרון עם רחובות. חלק מתושבי קרית עקרון התנגדו, החתימו על עצומה, הפגינו והרימו שלטי חוצות הקוראים לביטול התוכנית. בעקבות הלחץ מצד התושבים התוכנית נגנזה וקרית עקרון לא אוחדה עם רחובות.

בשנת 2021 פורסמה ברשומות המדינה החלטה לפיה שטחים מסביב למועצה יועברו לתוך תחום השיפוט של קרית עקרון. התכנון הוא להקים בשטחים אלה שכונה חדשה אשר תתן מענה לדיור עבור צעירי המועצה, משפחות צעירות ומשפרי דיור. למעשה קרית עקרון נותנת מענה הולם למי שרוצה לגור במרכז הארץ במחירים משתלמים לכל כיס.

לקרית עקרון שתי ערים תאומות: אקרון באוהיו שבארה"ב ובוסי סנט ג'ורג' שבצרפת.

אם אתם מתגוררים בקרית עקרון וחושבים למכור את ביתכם או אם אתם מעוניינים לרכוש בקרית עקרון בית, נשמח לעמוד לרשותכם. אנו מכירים את האזור, את השכונות ומאפיינה של כל שכונה. נשמח לעמוד לרשותך, עם חיוך, במקצועיות, ונעזור לכם להגשים את חלומותיכם.

Lorem text

Aside111

אלכס מסטר כלכלן ויועץ נדל"ן
צור קשר
רכישה
מכירה